Po 24 letech se do Králova Pole vrací finále ligy basketbalistek

  kp-postup-do-finale-1804093906.jpg

Může to být zlatá rozlučka. Basketbalistka Ilona Burgrová vstupuje s KP Brno do finálové série ženské basketbalové ligy proti USK. A nehledě na konečný výsledek to bude naposledy. Pak jako profesionální sportovkyně s kariérou skončí.

A co dál? „Mám jasno. Bod číslo jedna je založit rodinu a být matkou, což je přání asi každé ženy a já bych o to nechtěla přijít. Nechci kariéru zbytečně protahovat, to by k ničemu nevedlo,“ říká.


Jedno loučení už má za sebou. V červnu 2017 skončila v reprezentaci, se kterou získala stříbro na mistrovství světa a zlato na mistrovství Evropy. Úžasná vizitka.


„Tenkrát to na mě hodně padlo. Možná to bylo tím, že jsem jako hráčka naposledy slyšela českou hymnu. Asi to bylo emotivnější sbohem než to, co mě čeká za pár dnů. Ale třeba to obrečím, uvidíme,“ usmívá se.


Už tehdy uvedla, že si na klubové úrovni střihne ještě jednu sezonu. Z USK Praha, kde působila sedm let, odešla hrát za Královo Pole. Přemluvily ji k tomu spoluhráčky a Burgrová na nabídku kývla. Za moravský klub nastoupila ve svých 34 letech poprvé v kariéře.


V Brně má byt, do Prahy dle možností dojíždí vlakem. „Jsem ráda, že můžu ještě rozdávat radost.“


Ke sportu se každopádně plánuje vrátit. „Jsme nerozlučná dvojka. Neumím si představit, že bych přešla úplně někam jinam. A jestli ano, tak na nějakou pozici, která je se sportem jakkoliv propojená. Ale kdybych tvrdila, že nemám strach o to, co bude, tak bych lhala. Bude to těžký, o tom žádná. Budu si muset zvykat na jiný režim. Jsem na to zvědavá.“


Mimochodem, basketbal zdaleka nebyla Ilonina první volba při výběru sportu. Její rodiče jsou sice oba baskeťáci, ale ona nejprve začala s plaváním.K basketbalu se dostala až později přes kamarádky a za pár let už patřila k týmovým oporám. Je vicemistryní světa z roku 2010, s pražským USK vyhrála šest titulů a je podepsaná i pod triumfem v Eurolize.


(zpracováno z CzechTeam)


Originál článku i s nádhernou zpovědí na Instagramu, společně s dalšími zajímavými odkazy o Iloně - si můžete prohlédnout ZDE: http://czechteam.info/novinky/finale-a-pak-sbohem-o-prioritach-po-kariere-uz-ma-burgrova-jasno


Zavřít detail novinky

Malá hala míčových sportů

  stara-hala-1710180356.jpg

Víceúčelová sportovní hala určená prioritně pro míčové sporty (Házená, Basketbal, Volejbal, Florbal, Futsal). Technické parametry umožňují běžnou tréninkovou činnost a konaní sportovních akcí na vrcholové úrovni dle pravidel svazu příslušného sportovního odvětví. Prostory haly lze využít i pro konání jiných sportovních, kulturních a společenských akcí různého charakteru.

Hrací plocha má rozměry 40 x 20 metrů a výška stropu činí 8 metrů, materiál hrací plochy tvoří dubová palubovka na pružném roštu. Hala byla uvedena do provozu v roce 2011 a disponuje jednoúrovňovým hledištěm. Hlediště má kapacitu 900 míst k sezení. Kapacitu hlediště lze rozšířit v případě konání koncertů o plochu hrací plochy a dosáhnout maximální kapacity 1.400 diváků.

K technickému vybavení haly patří časomíra, výsledková tabule uzpůsobená pro základní míčové sporty, ozvučení haly pro sportovní události, osvětlení vyhovující pro TV přenosy, možnost připojení na wi-fi a vysoko rychlostní internet dle požadavků uživatele.

V rámci budovy Malé haly je k dispozici sportoviště Dojo uzpůsobené a využívané pro tréninkovou činnost klubu Judo a trénink dalších úpolových sportů. Zázemí sportovní haly poskytuje šatny pro sportovce, posilovnu, saunu, zasedací místnost, klubovnu. Sportovní hala je mimo běžnou sportovní činnost ideálním místem pro pořádání koncertů, meetingů, kongresů, seminářů, schůzí, team buildingových akcí, sportovních kempů a soustředění.

Provozní doba haly je zpravidla v rozmezí 8-22 hod. Obsazenost haly se řídí tréninkovým rozvrhem.

Technické parametry haly:

Rozměry hrací plochy: délka 40 m, šířka 20, výška stropu 8 m

Kapacita hlediště: 900 míst k sezení pro sportovní akce, 1.400 s využitím hrací plochy pro kulturní akce

Informace o rezervaci a pronájmu obdržíte na níže uvedených kontaktech.

Recepce:

Tel.číslo: +420 515 800 511

E-mail:    skkp@skkpbrno.cz

Adresa:

Sportovní areál Vodova 108, 612 00 Brno  

 
 
Top